Koniec matur w maju

0
1208
views

Ministerstwo Edukacji szykuje propozycje, egzaminy maturalne mogą być przeniesione na wakacje? Szykuje się maturalna rewolucja w 2015 r.

Egzamin dojrzałości przeprowadzany po zakończeniu roku szkolnego to propozycja dyrektorów szkół średnich zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Kadry Kierowniczej Oświaty.

Chodzi o to, żeby organizacja matury nie zaburzała normalnej pracy szkoły – donosi „Gazeta Prawna”.

Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ministerstwo Edukacji szykują zmiany w egzaminie dojrzałości, które mają wejść w życie w 2015 roku.

Oprócz wprowadzenia egzaminów w wakacje eksperci chcą też zrezygnować z prezentacji na ustnym egzaminie z jęz. polskiego. Zamiast tego uczniowie losowaliby pytania.

Resort edukacji chce również zrezygnować z egzaminów z przedmiotów, które są najrzadziej wybierane, czyli wiedzy o tańcu, jęz. łacińskiego i kultury antycznej, historii muzyki i sztuki oraz filozofii – informuje „Gazeta Prawna”.

Z kolei obowiązkowe, dodatkowe egzaminy z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym – to propozycja rektorów wyższych uczelni. Obecnie maturzyści muszą podchodzić obowiązkowo tylko do trzech przedmiotów na poziomie podstawowym.