Dodatkowe pieniądze na rozwój Warszawy

0
1311
views

Stolica może liczyć na kolejne kilkaset milionów złotych z funduszy europejskich. O podwyższeniu poziomu finansowania warszawskiego projektu budowy metra poinformowały Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego i Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Wpływ tej inwestycji na miasto jest ogromny – metro jak żaden inny środek transportu ożywia okolice, przez które przebiega, sprawia, że stają się o wiele bardziej atrakcyjne dla inwestorów i dla samych mieszkańców. To duże wsparcie dla budżetu Warszawy.

Te dodatkowe pieniądze pomogą nam nie tylko sprawnie zamknąć trwające przedsięwzięcia, ale też przede wszystkim przeprowadzić prace przygotowujące do startowania o fundusze z kolejnej perspektywy finansowej UE – powiedziała podczas spotkania Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Pierwsza łopata na budowie I linii warszawskiej kolejki podziemnej została wbita w kwietniu 1983 r., budowa 21 stacji tej linii zajęła ponad 20 lat. Prace nad centralnym odcinkiem II linii metra, rozpoczęte wiosną 2011 r., wkraczają w ostateczną fazę. Całkowity koszt projektu to ok. 5,92 mld złotych. Projekt otrzymał dofinansowanie z Działania 7.3 Rozwój transportu miejskiego w obszarach metropolitalnych, Programu Infrastruktura i Środowisko, które obecnie wynosi ok. 2,77 mld złotych.

Fot. R.Motyl