Piłkoszał

0
1185
views

Polska w meczu otwarcia mistrzostw Europy zremisowała z Grecją 1:1. Bohaterem biało-czerwonych był rezerwowy bramkarz Przemysław Tytoń, który obronił rzut karny Giorgosa Karagounisa. Wcześniej Wojciech Szczęsny dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się 12-minutowa uroczystość otwarcia z udziałem ponad 800 tancerzy – wolontariuszy pochodzących z 63 krajów. Choreografię opracował Włoch Marco Balich, producent podobnych ceremonii podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku.

Na Stadionie Narodowym naszych piłkarzy dopingowało 55 tysięcy kibiców. Mecz w największej w Polsce Strefie Kibica oglądało ok. 100 tysięcy osób

Przez cały czas trwania Mistrzostw w Strefie Kibica organizatorzy przygotowali bogaty repertuar muzyczny. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Każdego dnia, z wyjątkiem dni, w których w Warszawie odbywać się będą mecze, między 12.00 a 15.00 strefa zadba o najmłodszych. Przewidziano liczne zabawy i konkursy dla dzieci.

Wszystkim, którzy zamierzają się jeszcze wybrać do Strefy Kibica przypominamy o pewnych ograniczeniach wynikających z procedur bezpieczeństwa. Każdy przechodzący przez bramkę kibic zostanie przeszukany przez pracowników ochrony. Na teren nie można wnosić ostrych przedmiotów (zakaz dotyczy także parasoli!!) , środków pirotechnicznych, butelek, puszek czy różnego rodzaju trąb, wydających ogłuszający hałas.

 

Hubert Sławek
PAP