Strefa kibica pełna fanów z całej Europy

0
1204
views

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej własnie się rozpoczeły. Miejscem spotkań kibiców są nie tylko stadiony, ale i strefy kibica. Budowa warszawskiej, mogącej pomieścić 100 tys. osób sprawdziła się idealnie.

Prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz –Waltz powiedziała na konferencji zorganizowanej na Placu Defilad, iż strefa kibica znajdująca się w naszym mieście uzyskała akceptacje wszystkich służb. Zdaniem Gronkiewicz –Waltz na tym obszarze nie powinno nam stać się nic złego. Nad bezpieczeństwem fanów piłki nożnej każdorazowo czuwać będzie ponad 1000 ochroniarzy.

Ponadto w strefie zamontowano około 40 kamer, co ma pozwolić ekipom dbającym o bezpieczeństwo pełną kontrolę nad wydarzeniami.
Istotną zaletą strefy kibica jest bezpłatny wstęp do niej. W dniu meczu z Grecją na scenie obejrzymy muzyków greckich, natomiast przed spotkaniem z Rosjanami, oczekiwanie uświetnią nam zespoły zza wschodniej granicy.

Oficjalne otwarcie największej polskiej strefy kibica odbyło się 7 czerwca o godz. 17:00.
Przypominamy, że dniami meczowymi w Warszawie są: 8, 12, 16, 21 i 28 czerwca. W tych terminach miejsce spotkań kibiców otwarte będzie do 1:00. W pozostałych dniach, do końca mistrzostw, strefa kibica będzie czynna do 23:00.

 

Radosław Kołodziejski