W Polsce już nikt nie chce inwestować

0
1181
views

Polski rynek jest w tym roku jednym z mniej atrakcyjnych inwestycyjnie rynków w regionie – uważa Zoltan Koch, zarządzający Raiffeisen Capital Management Emerging Europe.

– Polski rynek miał bardzo dobry ubiegły rok, kiedy wzrósł mocniej od wielu innych rynków. W tym roku jednak głównym motorem wzrostów na rynkach jest inflacja cen surowców oraz czynniki geopolityczne, które nie są szczególnie korzystne dla Polski – powiedział Koch w wywiadzie dla PAP.

Zdaniem Kocha na tle regionu polska gospodarka jednak wciąż wyróżnia się pozytywnie.

– Oczekujemy, że sytuacja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poprawi się w tym roku, w miarę jak postępować będzie cykliczne ożywienie. Wzrost gospodarczy w Polsce powinien być jednym z najsilniejszych w regionie. W tym roku oczekujemy, że polski PKB zwiększy się o 3,9%, jest jednak i potencjał na rewizje do góry – powiedział.

To jednak nie zmienia faktu, że w ujęciu sektorowym Raiffeisen stawia na firmy energetyczne oraz paliwowe oraz to, że – ich zdaniem – najlepszą inwestycją spośród rynków w naszym regionie w tym roku powinien być rynek rosyjski. Dobrze zachowywać może się również rynek węgierski., a nie polski.

Źródło informacji: Raiffeisen