Koncert Krzysztofa Ścierańskiego

0
1273
views

Podczas majowych Muzycznych Inhalacji, w sali kameralnej po Amfiteatrem im. Czesława Niemena, odbędzie się koncert znakomitego gitarzysty Krzysztofa Ścierańskiego. Na występ zapraszamy w piątek 17 maja, początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (uczniowie i studenci) w sprzedaży.

Krzysztof Ścierański (ur. 24 sierpnia 1954 w Krakowie) – polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, w wieku 22 lat, został basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał pięć płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. W 1980 roku, na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego, przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę Ścierański zaczął realizację projektów autorskich. Obecnie grywa z Bernardem Maselim, a także ze Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak: Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Bilety w cenie 25 zł (normalny i 20 zł (ulgowy – uczniowie i studenci) w Galerii Rynek MOK ul. Stare Miasto 24/25 (wtorek-niedziela, 11.00-17.00) oraz Spichlerzu MOK ul. Piastowska 13 (poniedziałek-piątek, 11.00-19.00).

Fot.olsztyn.eu

Redakcja PL