W Olsztynie rusza Miejska Informacja Turystyczna

0
1184
views

7 czerwca, na konferencji w Urzędzie Miasta, odbędzie się uroczysta inauguracja Miejskiej Informacji Turystycznej. W nowym punkcie informacyjnym stolicy Warmii i Mazur na mieszkańców oraz turystów będą czekać nie tylko materiały dotyczące atrakcji turystycznych i kulturalnych miasta, ale również strefa relaksu, w której będzie można napić się kawy i porozmawiać o najbliższych wydarzeniach.

Nowoczesny punkt MIT będzie obsługiwany przez specjalistów z dziedziny turystyki, którzy informacji o walorach Olsztyna będą udzielać w trzech językach: polskim, angielskim  i rosyjskim. – Pragniemy, aby MIT był nie tylko miejscem, w którym można pobrać ulotki. Chcemy wyznaczyć nowe standardy w obsłudze mieszkańców oraz turystów, którzy w komfortowych warunkach przy profesjonalnej obsłudze będą mogli otrzymać pełne informacje o bogatej ofercie miasta – mówi Maciej Mikulski, szef Miejskiej Informacji Turystycznej w Olsztynie.

MIT będzie blisko współpracował z miejskimi instytucjami kulturalnymi, hotelami, a także firmami świadczącymi usługi z zakresu turystyki i rekreacji.

Podczas konferencji prasowej, pomiędzy Urzędem Miasta Olsztyna, a Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, zostanie podpisane porozumienie w zakresie realizacji wspólnych projektów badawczych i zadań naukowo-technicznych z zakresu organizacji i rozwoju funkcji turystycznej przestrzeni miejskiej Olsztyna. Porozumienie umożliwi także studentom olsztyńskiej uczelni odbywanie praktyk studenckich w nowym punkcie MIT.

Miejska Informacja Turystyczna, która znajduje się w budynku ratusza miejskiego, przy Placu Jana Pawła II 1 będzie otwarta codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w dni wolne od pracy od 12.00 do 18.00, wejście od ulicy 1-go Maja. W wakacyjne weekendy pracownicy MIT będą również organizowali wycieczki po znanych i nieznanych zakamarkach Olsztyna. Informacje o atrakcjach turystycznych i kulturalnych miasta będą także aktywnie promowane z wykorzystaniem mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Pinterest.

Fot.www.wrota.warmia.mazury.pl
Redakcja PL