Baseny na wakacje

0
1411
views

Na dobry początek wakacji, 28 czerwca 2013 roku, ruszają letnie baseny na Toruńskiej Skarpie. Ochłody w gorące dni będzie można zażywać w godzinach od 10.00 do 18.00. Baseny działać będą do końca sierpnia.

Kompleks basenów letnich znajduje się przy ul. Na Skarpie 4, w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. W jego skład wchodzą trzy baseny. Dwa z nich przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, jeden dla dzieci. Baseny obudowane są drewnianym podestem z barierkami i schodami.

Na basenach znajduje się zjeżdżalnia dla małych dzieci, wypożyczalnia leżaków oraz punkt małej gastronomi. Wokół basenu jest miejsce do plażowania. Są też przebieralnie i toalety. Nad bezpieczeństwem korzystających z obiektu czuwać przez cały czas będzie trzech ratowników oraz ochrona z profesjonalnej firmy. Natomiast o stan wody zadbają konserwatorzy obecni na basenach cały dzień, którzy obsługują stacje kontroli i dozowania chemii oraz układ filtracji wody.

Całodzienny bilet ulgowy kosztuje, tak jak w ubiegłym roku 5 zł, natomiast normalny 9 zł. Po godzinie 16.00 płacimy za bilet ulgowy 2,50 zł a za normalny 4 zł. Koszt biletów rodzinnych to 4 zł ulgowy i 7 zł normalny. Dostępne są również karnety na 10 wejść w cenie 40 ulgowy i 72 zł normalny. Wypożyczenie leżaka na cały dzień kosztuje 10 zł. W zastaw należy zapłacić kaucję w wysokości 50 zł.

Jeśli chodzi o bazę basenową, Toruń ma się czym pochwalić. W mieście działa 11 pływalni krytych: dziewięć szkolnych i dwie prowadzone przez MOSiR. W przeliczeniu liczby mieszkańców na liczbę pływalni daje nam to pierwsze miejsce w regionie. Jesteśmy także w krajowej czołówce w kategorii miast podobnej wielkości. W Toruniu na jeden basen przypada bowiem zaledwie 18 tys. mieszkańców. Za nami jest np. Rzeszów (24 tys. osób/basen), Lublin (32 tys. osób/basen), Bydgoszcz (35,7 tys. osób/basen), Poznań i Częstochowa (40 tys. osób/basen), Olsztyn (41,25 tys. osób/basen) i Włocławek (57,5 tys. osób/basen).

Fot.torun.pl
Redakcja PL