Mieszkania komunalne dla młodych Sopocian

0
1738
views

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę kolejnego budynku komunalnego w Sopocie. Za 2 684 488,42 zł firma Bud – MED wybuduje budynek wielorodzinny przy ul. 3 Maja 18a. Powstanie tam 16 nowych mieszkań komunalnych. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na lipiec br.

Obecnie trwa budowa 10 mieszkań przy ul. Rzemieślniczej za kwotę 1 573 687,09 zł, a do końca czerwca będzie ogłoszony przetarg na budowę trzeciego budynku komunalnego, z 24 mieszkaniami przy Al. Niepodległości.

Docelowo Sopot planuje budowę 200 mieszkań. Budowa pierwszych 50 finansowana jest całkowicie z budżetu miasta. Nie jest wykluczone, że w niektórych kolejnych lokalizacjach miasto będzie budować mieszkania na zasadach partnerstwa publiczno – prywatnego.

Pierwsze mieszkania zostaną przekazane Sopocianom w przyszłym roku.

– Regulamin wynajmu nowych mieszkań komunalnych po konsultacjach z radnymi przedstawimy na przełomie 2013/2014 roku – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu – Na pewno będzie duża preferencja dla młodych rodzin. Chcemy, aby młodzi Sopocianie mogli swoje plany życiowe realizować w swoim mieście.

Fot.sopot.pl
Redakcja PL