Dobre informacje z Łodzi. Strefy będą działać do 2026 roku

0
905
views

Specjalne strefy ekonomiczne będą działać do 2026 roku. Tą dobrą wiadomość ogłosił wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, w czasie wizyty w Łodzi. Początkowo specjalne strefy ekonomiczne miały działać do 2020 roku. Przedłużenie ich działalności o sześć lat to świetna wiadomość dla inwestorów, którzy takiej właśnie informacji oczekiwali.

Zdaniem Janusza Piechocińskiego strefy ekonomiczne świetnie sprawdziły się w polskich warunkach. Zdaniem ministra, aż sześćdziesiąt pięć procent produkcji i usług wytwarzanych w strefach ekonomicznych idzie na eksport.

Wizyta ministra Piechocińskiego wiązała się także z dobrymi informacjami dla Łodzi. W odnowionej dawnej, zabytkowej Fabryce Ludwika Grohmana wicepremier uczestniczył w uroczystości wręczenia pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W ŁSSE działalność rozpocznie siedmiu nowych inwestorów, którzy zainwestują 236 milionów złotych i stworzą 690 nowych miejsc pracy. Firmy działające w ŁSSE mogą mówić o sukcesach. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zwiększyły one np. eksport do Chin o trzydzieści procent.