Futurystyczna przestrzeń na Mokotowie

0
1274
views

Fortepian, symbol zachodnich galerii handlowych znajdzie swoje miejsce w Galerii Mokotów Płynące z niego dźwięki zabrzmią wśród przeszklonych dachów, białych schodów, smukłych kolumn i ażurowych konstrukcji.

Rozpoczęto rozbudowę i przebudowę Galerii Mokotów. Dzięki rozbudowie centrum handlowe rozszerzy swoją ofertę. Klienci będą mogli wzmocnić duszę – w strefie relaksu, i ciało – w restauracjach.

Projekt ma kształt litery L. Został stworzony w pracowni Sud Architectes, w której zaprojektowano łódzką Manufakturę. Nowa część galerii powstanie u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołowskiej, niedaleko kładki, gdzie obecnie znajduje się strefa zaopatrzenia.

Już teraz oddana do użytku w 2000 roku galeria handlowa dysponuje powierzchnią ponad 62 tys. m kw. do wynajęcia netto. Obiekt jest zbudowany na planie prostokąta z fontanną i przeszkloną windą w centralnej części galerii. Dobudówka zajmie powyżej 3 tys. m kw. Drugie piętro po przebudowie zostanie powiększone o około 1,5 tys. m kw. Powierzchnia centrum rozrywkowo-usługowego zwiększy się mniej-więcej o jedną czternastą.

Jest to trzecia rozbudowa Galerii Mokotów. Prace mają zostać zakończone na przełomie kwietnia i maja 2013 roku.

Źródło:
http://warszawa.gazeta.pl