Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

0
1407
views

Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk, Szymon Ziółkowski, Piotr Małachowski i Anna Rogowska – polska czołówka lekkiej atletyki pojawi się w Toruniu już 19 lipca 2013 roku. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Toruniu odbędą się 19 – 21 lipca 2013 roku.

– Już w lipcu królowa sportu zawita do Torunia. To najważniejsze zawody lekkoatletyczne, jakie w tym roku odbędą się w Polsce – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Do grodu Kopernika przyjadą największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Wśród nich spodziewani są: podwójny Mistrz Olimpijski z Pekinu i Londynu Tomasz Majewski, obrońcy tytułu Mistrza Polski – Anita Włodarczyk i Adam Kszczot, legenda rzutu młotem – Szymon Ziółkowski i jedna z najlepszych tyczkarek na świecie – Anna Rogowska.

– Nie ma drugich takich zawodów w kraju, gdzie startuje cała polska czołówka lekkoatletyczna – powiedział Prezes Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skuch.

Areną zmagań o mistrzowskie tytuły będzie Stadion Miejski w Toruniu im. G. Duneckiego, na którym to sportowcy będą walczyć o medale we wszystkich olimpijskich konkurencjach, od skoku wzwyż, przez pchnięcie kulą, po królewski dystans czyli 100 m.

Rywalizacja wyjdzie również poza stadion – najlepsi chodziarze będą rywalizować na toruńskich ulicach na dystansie 20 km. Będzie to unikatowa możliwość zobaczenia „na żywo” czołowych lekkoatletów, którzy już w sierpniu będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Moskwie.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco przygotowań do Mistrzostw Polski na stronie internetowej: www.torun2013.torun.pl oraz portalach społecznościowych: Facobook: PZLA 89. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce Toruń 2013, oraz Twitter: MP Torun 2013.

Fot. torun.pl