Nazizm odrodzenie

0
1425
views

Faszyzm kwitnie w środku Europy. Mieszkańcy witają się nazistowskim pozdrowieniem "Sieg Heil", na murach umieszczone zostały skrajnie prawicowe slogany – tak wygląda niemiecka wioska Jamel.

Została opanowana przez sympatyków nazizmu. Jeszcze do niedawna podróżnych witał tu napis "witamy w wolnej i narodowej wspólnocie nazistów Jamel", a drogowskaz wskazał kierunek do Braunau, miasta w którym urodził się Hitler.

Jamel składa się 10 domów. 6 z nich należy do prawicowych ekstremistów. Wszystkie zostały pomalowane na kolor brunatny. Tu nawet dzieci witają się nazistowskim pozdrowieniem i śpiewają faszystowskie pieśni.

Odbywają się tutaj także prawicowe festiwale – opowiadają mieszkańcy. Jak informuje serwis local.de funkcjonująca w pobliżu firma budowlana na swoim logo umieściła zmiażdżoną gwiazdę Dawida. Jej hasło to: "Jesteśmy chłopcami do brudnej roboty". Chroniona jest przez strażników z psami i ogrodzenie z drutu kolczastego.

To przypomina obóz koncentracyjny – twierdzą dziennikarze. Niedawno policja znalazła tu karabin maszynowy i 200 sztuk amunicji. Jamel to nie jedyny problem. Cały północno-wschodni region Niemiec jest opanowany przez ekstremistów ze skrajnej prawicy – komentuje serwis.

 

 

TM Źródło informacji: www.thelocal.de