Pakistan na celowniku polskich producentów.

0
1260
views

Polskie produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Pakistanie. Polski eksport do tego kraju wzrósł w ubiegłym roku o jedną piątą. Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego, Polska ma jeszcze wiele do zaoferowania na tamtejszych rynkach.

Zdaniem wicepremiera, Pakistańczycy są zainteresowanie polskimi technologiami z dziedziny przemysłu wydobywczego (eksploatacja węgla, gazu i ropy), badań geologicznych, energetyki czy przetwórstwa rolno spożywczego. Strona pakistańska jest także zainteresowana wyrobami polskiego przemysłu zbrojeniowego. Czy to sprawi, że Polska, dla której do tej pory najważniejszym kontrahentem były Indie, znajdzie nowego odbiorcę?

W ostatnim czasie spadł import towarów pakistańskich do Polski, co jest efektem niestabilnej sytuacji politycznej w regionie. Polskim klientom Pakistan kojarzy się przede wszystkim z wyrobami odzieżowymi i tekstylnymi.

Poszukiwanie klientów w Pakistanie to kolejny dowód na to, że polscy eksporterzy starają się aktywnie szukać nowych rynków poza pogrążoną w recesji strefa euro. Wczoraj pisaliśmy o tym, że zdaniem ekonomistów, poprawia w strefie euro nastąpi najwcześniej za rok.