Ściana Młyńska

0
1303
views

W sobotę (13 lipca) na Wyspie Młyńskiej kolejne atrakcje w ramach Projektu Lato. Ideą projektu, w którym wezmą udział bydgoscy artyści, jest pokazanie procesu twórczego i wzajemnych inspiracji.

Przenikać się będą wizje plastyczne i muzyczne. Wszystko odbywać się będzie na oczach widzów po zmroku, przy sztucznym świetle reflektorów. Całość na bieżąco zostanie zarchiwizowana, z otrzymanego materiału powstanie reportaż filmowy. Projekt w lecie będzie miał cztery odsłony. Ściana Młyńska będzie miała wymiary:  10m x 3m. Ściana Młyńska – odsłona pierwsza: Sing Sing Penelope & Stasiulewicz (13 lipca, godz. 20.00 – 1.00, Wyspa Młyńska).

Sing Sing Penelope zespół założony został w 2001 roku w Bydgoszczy przez muzyków o przygotowaniu jazzowym, rockowym czy klasycznym i związanych wcześniej z jazz-rockowym zespołem Jaskinia oraz klubem MÓZG. Najnowszy krążek „This is the Music, vol 1” to podsumowanie 10 lat istnienia zespołu i doświadczeń zebranych w tym czasie. Płyta zawiera materiał komponowany na przestrzeni kilku lat i obejmujący zarówno odniesienia do improwizowanych form muzycznych charakterystycznych dla współpracy z Andrzejem Przybielskim. Zespół koncertował wielokrotnie poza granicami kraju – w Niemczech, Anglii, Szkocji, Portugalii, Norwegii, Austrii, Belgii oraz Czechach, Słowacji Ukrainie i na Węgrzech. Przygotował także muzykę do kilku filmów niemych, które prezentował na festiwalach kina niemego. SSP bywało wyróżniane przez polskie i europejskie media, a zliczane jest obecnie do nowej gwardii polskiego jazzu.

Kolejne odsłony Ściany Młyńskiej: 20.07., 27.07., 03.08.

Fot.bydgoszcz.pl