Dziewczyna z klasą na ścigaczu

0
1480
views

Żaneta Lipińska-Patalon ma swoje nietypowe pasje.  Na co dzień dziennikarka. Zaczynała w piśmie, zaś po wykryciu uzależnienia od klawiatury rozpoczęła terapię w radiu. Od tego czasu oba te światy przenikają się tak bardzo, że czasem podejrzewa u siebie rozdwojenie jaźni. 

W swojej pracy stawia duży nacisk na motoryzację, bo bez niej, czym bez niej byłoby życie…

Od 2009 roku na antenie Radia GRA prowadzi „Ostrą Jazdę”, program iście motoryzacyjny, ale nadążyć za nią to istny cud. I wcale nie za sprawą bestii na dwóch kołach, którą dosiada zazwyczaj, a raczej dzięki nieograniczonemu natłokowi pomysłów,  z których większość realizuje.

Nie lubi się poddawać. To napędza ją na każdym kroku, inspiracje widzi wszędzie. Grunt to dobrze ją wykorzystać. Motoryzacyjnie …jej pierwszy raz odbył się za kierownicą Intrudera 1400, cóż nic innego akurat pod ręką nie było. A, że znudziło się oglądanie świata z perspektywy pasażera, coś trzeba było zmienić.

Swoje pierwsze podboje dróg europejskich rozpoczęła, na starym, dobrym i wybaczającym błędy Suzuki GS 500E. Aktualnie zaprzyjaźniła się z Hondą. Jej CBR-ka stała się przyjemnym partnerem podróży i póki co związek ten będzie trwał. Czy dojdzie do rozwodu? Kilka kandydatur pojawia się na horyzoncie, ale niektóre więzi są silniejsze niż byśmy mogli sobie to wyobrazić…

Ulubiony typ jazdy: turystyka. Turystyka: najlepiej z dala od polskich dróg. Droga: życiowa, tylko z dwoma mężczyznami. Mężczyźni: da się bez nich żyć, albo komu byłybyśmy potrzebne, na kogo byśmy narzekały, kto odświeżyłby podjazd do garażu. Do garażu: jeździ zazwyczaj tego spod szyldu SID.

www.speedladies.pl