Odwołają Hannę, by… powołać Hannę

0
1015
views

Hanna Gronkiewicz Waltz powróci jak bumerang? Donald Tusk w czasie posiedzenia zarządu Platformy Obywatelskiej poinformował, że w przypadku odwołania Hanny Gronkiewicz Waltz na komisarza stolicy (osoba na tym stanowisku zarządza miastem do czasu wybrania nowego prezydenta miasta) powołana zostanie… Hanna Gronkiewicz Waltz.

Zdaniem premiera referendum ma niewielkie szanse powodzenia. Sondaże przeczą temu co mówi premier, istnieje bowiem bardzo duża szansa na odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz.
Poza tym doskonale wiadomo, że gdyby nie było szans na odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz, przedstawiciele PO (przede wszystkim w osobie posła Halickiego) nie walczyli by zacięcie z jego zorganizowaniem, a wypowiedzi wielu znamienitych osób, jak na przykład rzekomo bezpartyjnego prezydenta Komorowskiego, nie nawoływałyby do nie uczestniczenia w referendum.

Odwołanie prezydenta w Elblągu było wielką stratą dla PO. Jeśli teraz doszłoby do utraty stanowiska prezydenta Warszawy, byłaby to po prostu klęska.

Przypomnijmy – referendum odbędzie się trzynastego października. Jego inicjatorem jest Warszawska Wspólnota Samorządowa.