Czy Pałac Kultury zniknie? Uniwersam na pewno

0
1235
views

Dla jednych najpaskudniejszy budynek Warszawy, szpecący całe miasto. Dla innych ikona miasta i kawał jego historii. Dar jeszcze innych dar Związku Radzieckiego to szpila, wbita w samym sercu Polski.

W najbliższych miesiącach Pałac Kultury i Nauki może zniknąć! Oczywiście, nie zostanie zburzony, ale wyremontowany. Na czas remontu budynek ma zostać przykryty ogromnymi, reklamowymi płachtami, pod którymi zostanie całkowicie ukryty. Pomysł ukrycia Pałacu pod płachtami reklam zgłosiły warszawskiemu ratuszowi firmy, które chcą sponsorować remont Pałacu. Pałac miałby zniknąć pod płachtami reklamowymi na minimum rok.

Tymczasem całkowicie zniknie „Uniwersam”, który przez trzydzieści sześć lat stał na Grochowie. To charakterystyczny budynek, którego wiele osób uznawało za jeden z najbardziej charakterystycznych budynków, mieszczących się w tej dzielnicy.

Budynek jest niestety tak zniszczony, że remont się nie opłaca. Na miejscu dawnego społemowskiego Uniwersamu powstanie kompleks Uniwersam Grochów. W jego skład wejdą dwie szesnastopiętrowe wieże, zielony dziedziniec, podium o wysokości kilku pięter i galeria handlowa.

W nowym kompleksie mają pozostać znane ze starego Uniwersamu: neon oraz rzeźba kobiety, zwana potocznie „panienką”.