Dodatkowe 7 mln na halę

0
1076
views

Dobra wiadomość dla Torunia. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaplanowało przyznanie większego dofinansowania dla budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema.

Wszystko wskazuje na to, że sukcesem zakończą się kilkumiesięczne starania Urzędu Miasta Torunia o przyznanie większego niż pierwotnie dofinansowania budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema. Dodatkowe pieniądze dostaniemy dzięki przychylności ministerstwa oraz pochodzącego z Torunia wiceministra sportu i turystyki Grzegorza Karpińskiego, który lobbował za zwiększeniem dofinansowania dla budowy tak ważnego i potrzebnego nie tylko miastu, ale i całemu regionowi obiektu.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaplanowało zwiększenie dofinansowania o niebagatelną kwotę 7 milionów złotych. Dzięki temu Toruń dostanie na budowę hali nie – jak było pierwotnie – 20, lecz 27 milionów złotych.

30 sierpnia 2013 r. Urząd Miasta Torunia złożył wniosek aplikacyjny. Ostatecznym etapem przyznania dotacji, po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku aplikacyjnego, będzie zawarcie umowy o dofinansowanie pomiędzy ministerstwem sportu i turystyki a miastem.