Najlepsze zawody w Polsce

0
1234
views

Po nich nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pracy. W jakim zawodzie warto się kształcić, by po ukończeniu szkoły nie mieć problemów ze znalezieniem pracy?.

Zdaniem Mieczysława Kabaja, eksperta ws. zatrudnienia wciąż będzie brakować pracowników z wykształceniem technicznym. Podobnego zdania jest Przemysław Gacek z Grupy Pracuj.
Niemal pewne jest więc, że osoby rozpoczynające teraz studia na politechnikach nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy – mówi. Gacek podkreśla, że tendencja do zatrudniania osób z wykształceniem technicznym będzie się nasilać.

Na niezłą pracę będą mogli liczyć także absolwenci średnich, ale także zawodowych szkół technicznych. Jeśli chodzi o inne kierunki, to Biuro European Working Condition Observatory przy Komisji Europejskiej podaje, że w Polsce dobrze związać przyszłość z branżą usługową, transportem i gospodarką magazynową, w mniejszym stopniu z przemysłem.

Z usług wzięcie będą mieć teleinformatyczne, turystyka, gastronomia i hotelarstwo. W związku ze starzeniem społeczeństwa, wiele osób znajdzie zajęcie przy obsłudze osób starszych i chorych. Przyszłość przed rehabilitantami, opiekunkami, pielęgniarzami i fizykoterapeutami.

Uwaga: polskie budownictwo czeka stagnacja, a w rolnictwie ubędzie miejsc pracy.

 

 

Źródło: "Tygodnik Solidarność".