Pierwsze efekty współpracy z Bydgoską Starówką

0
976
views

Niższe stawki opłat za zajęcie powierzchni pod ogródki letnie, w których nie jest sprzedawany alkohol, to jeden z pierwszych efektów współpracy miasta z przedstawicielami Bydgoskiej Starówki i przedsiębiorcami z ul. Długiej.

Prezydent Rafał Bruski miesiąc temu spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia Bydgoska Starówka oraz przedsiębiorcami z ul. Długiej. Spotkanie było okazją do rozmów o sprawach istotnych dla przedsiębiorców i wypracowania wspólnych działań mających na celu uatrakcyjnienie tej ulicy, a tym samym zwiększenia na niej ruchu.

Jednym z pierwszych efektów spotkania jest obniżenie stawki za metr kwadratowy powierzchni wynajmowanej pod letni ogródek, w którym nie jest prowadzona sprzedaż alkoholu. Po zmianie opłata ta wynosi zaledwie 0,10 zł (netto/metr kw.) – wcześniej było to 0,60 zł.

Wcześniej, w wyniku ustaleń pomiędzy prezydentem a przedsiębiorcami, przy ul. Długiej miasto ustawiło 10 dużych kwietników. W donicach posadzone zostały m.in. pelargonie. Kwiatami przez okres letni opiekować się będą przedsiębiorcy.

Fot.bydgoszcz.pl

Redakcja PL