Poznaj ekscytujące atrakcje toruńskiego Festiwalu dla Dzieci „Archipelag Zabawy”!

0
2112
views

Dziś najważniejszy dzień dla wszystkich najmłodszych, czyli Dzień Dziecka! Z tej okazji, przybliżamy najciekawsze punkty programu, które z pewnością trzeba odwiedzić na zbliżającym się wielkimi krokami „Archipelagu Zabawy” pierwszym Toruńskim Festiwalu dla Dzieci.

Co nas czeka 15 i 16 czerwca w Arenie Toruń? Ogromna kolejka tyrolska, wyścigi mini samochodów, cyrkowe i filmowe animacje, kreatywne warsztaty, rozwijające stanowiska naukowe, spotkania ze sportowcami czy pasjonujące spektakle i koncerty – to tylko niektóre z morza atrakcji! Pamiętajcie – wstęp wolny. Zatem, ahoj przygodo!

„Archipelag Zabawy” to dwudniowe, otwarte wydarzenie dedykowane przede wszystkim dzieciom. Przemyślany jest tak, aby po przekroczeniu drzwi Areny Toruń, na wszystkich najmłodszych czekało mnóstwo niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko będzie źródłem doskonałej zabawy, ale także rozwijającym doświadczeniem.

Na niemal całym terenie Areny Toruń przygotowane zostaną specjalne strefy – Wyspy Archipelagu – na których atrakcje będą rozmieszczone tematycznie. Dzieci czeka zatem masa atrakcji sportowych, plastycznych, filmowych, muzycznych, naukowych, ale i tych, związanych z tematami bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia Festiwalu:

Archipelag Zabawy


Piątek, 15 czerwca 2018 roku

– 9:00–14:00

(Przerwa: 14:00–16:00)

– 16:00–19:00

 

Sobota, 16 czerwca 2018 roku

– 11:00 – 19:00

Co nas czeka na Archipelagu Zabawy? Niezwykle ekscytująco zapowiada się jedna z głównych atrakcji festiwalu, czyli kolejka tyrolska. Szalony zjazd na niemal 100-metrowej linie, rozpiętej pomiędzy trybunami Hali Głównej Areny Toruń będzie doskonałą okazją dla młodych poszukiwaczy przygód! (Uwaga! Zjazd kolejką tyrolską możliwy będzie tylko dla dzieci, które ukończyły 6 lat i mają powyżej 120 cm wzrostu – szczegóły na stronie Archipelagu Zabawy). Równie pasjonująco zapowiadają się wyścigi samochodów ModelMANIA na torze z przeszkodami w małej skali, które zapewnią emocje i adrenalinę dla każdego fana sportów motorowych.

Z całą pewnością nudzić nie będą się też fani sportu – zarówno ci mniejsi, jak i ci więksi. W Hali treningowej Areny Toruń przygotowana zostanie specjalna strefa, w której przez całe dwa dni trwać będą zajęcia z toruńskimi klubami sportowymi. Każdy, kto odwiedzi strefę sportową, nie tylko będzie mógł spotkać i porozmawiać ze znanymi sportowcami, ale także stanąć z nimi w szranki w niektorych dyscyplinach! Pojawią się takie kluby jak np. Toruński Klub Kolarski „PACIFIC”, Pomorzanin Toruń, Energa Katarzynki Toruń, Twarde Pierniki Toruń, Copernicus Toruń, Angels Toruń, Miejski Klub Lekkoatletyczny, Akademicki Związek Sportowy UMK czy Toruński Klub Curlingowy.

Archipelag-Zabawy-A3.jpg

Nie zabraknie także zajęć i stoisk poruszających kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, o których w związku ze zbliżającymi się wakacjami warto szczególnie pamiętać. Ten temat pojawi się na niezwykłych warsztatach muzycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Niezależnego Życia oraz Campus HRPP. Podczas nich wystąpi także zespół „Skołowani”. Natomiast na parkingu przed Areną Toruń odbędą się zajęcia z pierwszej pomocy, spotkania ze Strażą Miejską, Policją oraz różnorodne atrakcje przygotowane przez Straż Pożarną czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

W bogatym programie „Archipelagu Zabawy” pojawi się także niemała ilość oryginalnych warsztatów. Dla przykładu – jedne z nich inspirowane będą ilustracjami ze starych baśni i bajek, inne dotyczyć będą ekologii, kolejne barwnych twarzy kina, a jeszcze inne będą uczyć jak animować teatralne lalki. Dzieci będą mogły ulepić także własnego kota z gliny, udekorować w niepowtarzalny sposób płócienną torbę czy chociażby wspólnie stworzyć gigantyczną figurę toruńskiego smoka – tłumaczy Małgorzata Juras, koordynatorka projektu.

Warto wspomnieć także o bogatej ofercie stanowisk edukacyjnych. Przez dwa dni, najmłodsi Torunianie będą mogli odwiedzić Mobilne Centrum Nauki, Piernikową Strefę Zabaw, zbudować niesamowite konstrukcje z Mobilną Przebudową czy chociaż przez chwilę stać się DJ-em na niezwykłej konsoli o nazwie Mash Machine. Dodatkowo w sobotę na parkingu przed Areną Toruń pojawi się scena, na której w niezwykłym programie artystycznym wystąpią Teatr Pomarańczowy Cylinder, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Teatr Baj Pomorski i Teatr Lalek „Zaczarowany Świat”.

 

Pełen programu „Archipelagu Zabawy” dostępny na stronie wydarzenia pod adresem: www.archipelagzabawy.pl.

***

Archipelag Zabawy odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca 2018 roku.