Walka o przedszkole

0
1351
views

Michał Otręba właściciel przedszkola „Nutka” w podwarszawskiej miejscowości Nowa Iwiczna od lat walczy z sąsiadami o to by jego przedszkole mogło normalnie funkcjonować.

Przedszkole zostało wybudowane zgodnie ze wszystkimi standardami i potwierdzone przez urzędników, jednakże sąsiedzi wstrzymali decyzję urzędników i przedszkole nie funkcjonowało przez rok. Powodem zamknięcia przedszkola była decyzja Wojewody Mazowieckiego, który broniąc sąsiadów uznał, że budowa była nielegalna.

Właściciele natomiast bronili swojej inwestycji w sądzie, gdzie łącznie odbyło się kilkadziesiąt spraw. Najważniejszą decyzją było przyznanie właścicielom odszkodowania od Skarbu Państwa.

Sąsiedzi którzy mieszkają w okolicy przedszkola dalej składają nowe pozwy uzasadniając, iż bawiące się dzieci zakłócają im spokój, bądź też że budynek zagraża życiu i zdrowiu. Jednak Naczelny Sąd Administracyjny jak i  Wojewódzki Sąd Administracyjny zagrożenia nie stwierdza i wszystkie skargi zostają oddalane. Sprawie będziemy się przyglądać.

PAB