Taniec na rurze nie tylko dla striptizerek

1
1613
views

Człowiek ma różne i niezliczone zainteresowania i upodobania. Swoje hobby może dostosować do prawie każdej czynności. Można się o tym przekonać, patrząc, jak prężnie rozwija się dyscyplina dance pole na świecie.

Co więcej, ta moda dociera również do Polski. Ku mojemu zaskoczeniu, fragmenty dzisiejszego wydania programu „Dzień Dobry TVN” nadawane były… ze szkoły tańca na rurze.

Dyscyplinę chwaliły instruktorki i top modelki, które postanowiły sprawdzić swoje siły w tym rodzaju tańca. Szalę korzyści pole dance przeważa fakt, że w zdecydowanej mierze pozwala on na kształtowanie sylwetki. To coś więcej niż aerobic, to coś więcej niż fitness. Jak zapewniają znawcy tematu, taniec na rurze w fantastyczny sposób wpływa na kondycję i nabieranie pewności siebie, kształtuje poczucie własnej wartości i kobiecości.

Przede wszystkim kształtuje jednak mięśnie. Polecany jest osobom nieśmiałym. Nie musi kojarzyć się jedynie z erotycznymi tancerkami z klubu go- go (choć wiele osób uzna ten rodzaj tańca za najbardziej prymitywny i wyuzdany). W Polsce zajęcia takie odbywają się w niektórych szkołach tańca (nie związanych z erotyką) , albo są prowadzone przez prywatne trenerki taneczne.

Można je łatwo znaleźć przez internetową wyszukiwarkę i dołączyć do grona ćwiczących już dziewczyn. Możliwe jest również samodzielne ćwiczenie, jednak do tego potrzeba nie tylko większej odwagi, ale też sprawdzonego sprzętu, który pozwoli na bezpieczne treningi. Tak oto o nietypowym tańcu na rurze pisze jedna ze szkół, która oferuje ofertę kształcenia w tym zakresie: Szkoła tańca na rurze zaprasza na lekcje pole dance (czyli taniec na rurze).

Jest to połączenie fitnessu, akrobatyki i zmysłowego kobiecego tańca, w którym główną rolę odgrywa pionowa rura umożliwiająca wykonywanie efektownych figur i układów. Ponieważ taniec na rurze jest formą ekspresji artystycznej, w zależności od indywidualnych preferencji tancerki może on przybierać formę akrobatyki sportowej lub też uwodzicielskiego tańca, w którym duży nacisk położony jest na zmysłowe i subtelne ukazanie kobiecego piękna.

Czy nie jest to w pewnym stopniu przekonujące? Jak się okazuje, taniec na rurze staje się coraz bardziej popularny. Pojawiają się również konkursy i mistrzostwa, na których można porównać swoje umiejętności. Mistrzostwa w tańcu na rurze ukazują jego złożoność, pomijając aspekt erotyczny.

 

 

www.ZielonyDziennik.pl, Emilia Szuper

Źródła: aktywni.pl

1 KOMENTARZ

 1. Uważam ze dance pole to świetna propozycja dla kobiet
  uwzględnia ruch, wzmacnianie mięśni, świadomosc własnego ciała jest również autoterapia dla osób nieśmiałych lub posiadajacych kompleksy
  Kobiety powinny zacząć przełamywać konwenanse
  i podejmować nowe wyzwania

  A Jesli dla kogoś ta forma wyrażania eksprejsi jest zdrożna-
  no coż…’niech się wstydzi ten kto widzi’