Totalizator Sportowy chce rozszerzyć ofertę

0
1192
views

W tym roku Totalizator Sportowy chce osiągnąć rekordowe przychody. Ma być to możliwe dzięki rozszerzeniu działalności. Totalizator planuje wprowadzić europejskie loterie i gry internetowe. Chce również wejść na rynek z produktami powiązanymi z systemem emerytalnym.

– Jest szansa na to, że wystąpimy z propozycjami dotyczącymi dodatkowych możliwości rozszerzenia działalności Totalizatora o internet, o grę międzynarodową Eurojackpot czy zdrapki elektroniczne. Plany na 2014 są bardzo ambitne – zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Szpil liczy, że w tym roku uda się pobić rekord przychodów spółki. Totalizator nie podał jeszcze wyników za 2013 r. Rok wcześniej spółka miała przychody ze sprzedaży w wysokości 3,4 mld zł, a zysk netto wyniósł 303 mln zł.

Przychody mają wzrosnąć głównie dzięki rozszerzeniu działalności, w tym dzięki uczestnictwie w międzynarodowych grach. Europejska loteria Eurojackpot, która wystartowała w 2012 r., obejmuje obecnie 14 krajów, a rekordowa wygrana przekroczyła 45 mln euro.

Totalizator Sportowy zapowiada też wejście na rynek produktów finansowych. Wojciech Szpil nie chce na razie zdradzać szczegółów.

– Przychody Totalizatora, mam taką nadzieję, zostaną wsparte również nowymi produktami, o których dzisiaj nie bardzo mogę mówić. Natomiast myślę, że to będzie odpowiedź: III filar, OFE – zdradza Szpil.

Dzięki większym przychodom oraz nowym zasadom Totalizator Sportowy będzie nadal angażował się w finansowanie polskiego sportu. Spółka od 1994 r. (z przerwą w latach 1998-2000) sponsoruje polskie reprezentacje olimpijskie i wspomoże również sportowców udających się w lutym do Soczi. Finansowane są również kluby sportowe, budowa obiektów sportowych, a także wydarzenia kulturalne. W ciągu ostatnich 13 lat Totalizator przekazał na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej z tytułu dopłat ponad 7 mld zł, a w samym 2013 roku – 561 mln zł.

Spółka należy w całości do Skarbu Państwa. Totalizator Sportowy poza prowadzeniem gier liczbowych zajmuje się również m.in. zarządzaniem Torem Wyścigów Konnych Służewiec.

Dla ZielonyDziennik.pl, Newseria