Kierowca przezorny dba o opony

0
1479
views

Czynnych kierowców w naszym kraju nie brakuje, ale ryzykujących w kwestii bezpieczeństwa odnoszącego się do użytkowania opon również jest nie mało. Sezonowa wymiana, o której jest dość głośno ma ogromne znaczenie zarówno jeśli chodzi o zużywanie się opon, jak także komfort jazdy.

Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zasad mówiących o jeździe na oponach letnich i zimowych w odpowiednim sezonie.

Zatem charakterystyka opon letnich opiera się na specjalnym ogumieniu, oraz konstrukcji, która najlepiej sprawdza się podczas temperatur powyżej 7 stopni Celcjusza. Twarda mieszanka, która jest wykorzystywana do produkcji owych opon ma na celu sprawować funkcje idealnej przyczepności kół do nawierzchni drogi, kiedy na dworze jest ciepło bądź upalnie. Niemniej istotną sprawą okazuje się być wysokość bieżnika. W ogumieniu letnim jest on niższy, jeżeli chodzi o jazdę w normalnych warunkach drogowych. Wyjątkiem od tej reguły mogą być opony letnie z wyższym bieżnikiem typowo do jazdy na nieco bardziej skomplikowanym terenie.

Różnice pomiędzy oponami letnimi i zimowymi są zasadnicze. Opony zimowe produkuje się z bardziej miękkiej i elastycznej mieszanki, która bardzo dobrze sprawdza się w temperaturach niskich. Bieżnik w ogumieniu zimowym z kolei wyróżnia się zdecydowanie głębszym wyeksponowaniem, co gwarantuje lepszą jazdę w warunkach mniej komfortowych, gdy drogi są pokryte śniegiem tudzież lodem.

W gestii każdego odpowiedzialnego kierowcy leży, aby opony letnie zakładać w miesiącu kwietniu i zmieniać je na zimowe w październiku. Takie podejście do sytuacji sprawia, iż zapobiegamy ich szybszemu zużywaniu się, ponieważ jeżdżąc na oponach letnich w czasie zimy i odwrotnie ogumienie nieprzystosowane do danych temperatur znacznie traci na swojej wartości. Sezonowa wymiana opon wiąże się również z większym bezpieczeństwem i komfortem jazdy, za co odpowiedzialny jest nie tylko stopień twardości ogumienia, ale także głębokość bieżnika.

Jednym z renomowanych sklepów trudniących się sprzedażą różnego rodzaju opon jest Oponeo.pl, gdzie można spotkać się z szerokim wachlarzem ofert w atrakcyjnych cenach. Wychodzenie na przeciw klientów zaowocowało tym, iż firma znana jest na wielu rynkach europejskich. Jako lider w owej branży zawsze dysponuje każdym towarem i trafnie doradza.

Dlatego chcąc oszczędzić własny czas i pieniądze, a także zapewnić sobie bezpieczeństwo jazdy warto mieć na uwadze różnice w ogumieniu letnim i zimowym.