Umowa o pracę za 1 grosz

0
1158
views

Bezrobocie daje się na tyle we znaki, iż ludzie bez względu na wiek i płeć szukają pracy za pomocą atrakcyjnych ofert internetowych. Jak się okazuje coraz częściej pojawiają się propozycje pracy, które z logicznego punktu widzenia nie są wymagające, a co za tym idzie odpowiadają na nie setki osób chcących pracować.

Jak podaje hotmoney.pl zamieszczający ogłoszenia ,,pracodawcy’’ wcale nie potrzebują pracowników, ale konkretnych danych, które są im potrzebne do wyłudzania pożyczek i nie tylko.

Co ważne, odpowiedź na zainteresowanie bezrobotnych jest niemal natychmiastowa. Dalsza procedura wstępnego zainteresowania przebiega tak, iż proszą oni o dane niezbędne do zawarcia umowy tj. imię i nazwisko, adres, oraz numer PESEL. W celu tzw. weryfikacji jesteśmy proszeni o przelew zaledwie 1 grosza (lub innej jednakże nieznacznej wysokości kwoty). Niestety po dokonaniu przelewu kończy się kontakt ze strony ogłoszeniodawcy.

Zanim więc odpowiemy na podobne ogłoszenie podając swoje dane warto zastanowić się czy atrakcyjna oferta pracy nie należy do zwykłego oszustwa. Specjaliści zalecają sprawdzać dane potencjalnego pracodawcy, a własne dane udostępniać tylko wtedy, gdy już się z nim spotkamy i ustalimy kilka ważnych kwestii dotyczących zatrudnienia.

Jeśli zdążyliśmy się już nabrać na podobny proceder możemy liczyć się z tym, iż nasze dane zostaną wykorzystane w sposób nieprawny, gdzie trudną sytuacją może być kredyt zaciągnięty na ich podstawie.

 

Zd24