Zmiany na Górzyskowie

0
1365
views

Na Górzyskowie powstają nowe budynki SM „Komunalni”. Pierwszy etap inwestycji przy ul. ks. Skorupki obejmuje dwa bloki. Obiekty będą wyposażone w podziemny garaż.

Inwestycja powstaje  przy ul. Ks. Skorupki 86 – 88. Składają się na nią  budynek czterokondygnacyjnego oraz budynek w zabudowie kaskadowej trzy-, cztero- i  pięciokondygnacyjnego, wraz z garażem podziemnym wielostanowiskowym. Powstały już ściany fundamentowe. Zaczynają się prace ponad poziomem gruntu. Elewacje mają być utrzymane w biało-szaro-beżowej kolorystyce.

Teren osiedla będzie monitorowany monitorowany i ogrodzony. W każdej klatce schodowej zaprojektowano windę. W pierwszym etapie powstanie 67 lokali. Budowa zakończy się na przełomie 2015 i 2016 roku.

Kwartał pomiędzy ulicami Skorupki, Grobla, Kossaka oraz Żwirki i Wigury jest intensywnie zabudowywany przez deweloperów i spółdzielnie. W ostatnich latach powstało tam kilka innych budynków. Równocześnie miasto zagospodarowuje na cele rekreacyjne tereny przy ul. Kossaka. Wyremontowany został także układ drogowy (ulica Żwirki i Wigury, fragment ul. Inowrocławskiej,  Skorupki sięgacz, fragment ul. Kossaka).

 

Bydgoszcz