Jak długo powstaje trawnik z rolki?

0
1370
views

Trawnik jest niewątpliwie integralną częścią ogrodu. Każdy z nas marzy o pięknej, zadbanej i równomiernie zazielenionej murawie. Nie wszyscy jednak charakteryzujemy się cierpliwością i chęcią podjęcia ryzyka, czyli cechami niezbędnymi w przypadku gdy zdecydujemy się na samodzielne założenie trawnika od podstaw.

Gotowe rozwiązanie

 

Trawa rolowana jest wysokiej jakości naturalną murawą wysiewaną w szkółkach i przy użyciu specjalnie dobranych mieszanek nasion. W celu osiągnięcia gęstej, jednolitej i trwałej murawy hodowla odbywa się na wybranych terenach, przy wykorzystaniu wiedzy naukowej oraz zaangażowaniu doświadczonego i wykwalifikowanego personelu. Trawnik z rolki dociera w miejsce instalacji gotowy do rozłożenia, a sam proces układania darniny przypomina rozkładanie dywanu.

Jak powstaje?

 

Zespół kompetentnych pracowników z pełnym zaangażowaniem dba o to, by wyhodowana murawa odpowiadała określonym normom. Do osiągnięcia pożądanego efektu niezbędne jest wykonanie serii specjalistycznych zabiegów. Na specjalnie przygotowanym gruncie wysiewane są wyselekcjonowane mieszanki traw. Proces podlewania odbywa się w systematycznych odstępach czasu metodą zraszania. Zapobiega to przemieszczaniu się nasion i zbieraniu się w ich w jednym miejscu, co skutkowałyby utworzeniem się nieestetycznych kęp. Nawożenie z kolei odbywa się z wykorzystaniem między innymi nawozów mineralnych i z zachowaniem odpowiednich proporcji.

 

Kolejną ważną czynnością jest koszenie , które stymuluje wzrost i korzenienie się trawy, wpływa na zdrowotność darni, chroniąc ją przed chorobami i szkodnikami.

 

Wycinanie gotowego trawnika odbywa się po około osiemnastu miesiącach od wysiewu, co sprawia, że dociera on do klienta odpowiednio wypielęgnowany, gotowy do rozłożenia, z doskonale rozwiniętym systemem korzeniowym. Jak dokładnie wygląda instalacja darni rolowanej, możemy zobaczyć na stronie producenta www.xeroflor.pl.

Piękny i ekologiczny

 

Decydując się na założenie trawnika, należy zwrócić uwagę na jego wszechstronny, dobroczynny wpływ na otoczenie, w którym się znajduje. Badania wykazały, że murawa zapewnia znaczne korzyści dla środowiska. Uwalnia tlen i chłodzi atmosferę, kontroluje zanieczyszczenia i zmniejsza erozję gleby, jest naturalnym filtrem wyłapującym brud i kurz z powietrza. Oprócz tego zieleń ma dobroczynny wpływ na stan psychiczny człowieka.

Udowodniono, że pacjenci odzyskują zdrowie szybciej w miejscach, w których za oknem znajduje się zielony krajobraz, w przeciwieństwie do tych osób, które posiadają widok na budynki. 
Zobacz na Cyberbaba.pl