Więcej ekologii podczas festiwali

0
1396
views

Ilość festiwali i dużych imprez muzycznych w Polsce stale rośnie. Z każdym rokiem przybywa kolejnych wydarzeń, a i te organizowane od lat – funkcjonują stabilnie. Rzadko też słychać
o odwołanych ze względów frekwencyjnych imprezach czy koncertach.

Tematem rzadko poruszanym w kontekście masowych imprez są kwestie ekologii, możliwość bardziej efektywnego wykorzystania energii elektrycznej podczas imprez, jak i ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Tematy, niby mniej ciekawe, ale dające możliwość konkretnych oszczędności firmom i agencjom koncertowym.

EE MUSIC – jest europejskim projektem prowadzonym na rzecz zwiększenia efektywności energii elektrycznej i ograniczenia emisji CO₂.

Projekt jest prowadzony od 2013 roku przy wsparciu programu UE Inteligentna Energia dla Europy. Działania EE MUSIC prowadzone są w 27 krajach europejskich, na najważniejszych festiwalach muzycznych, takich jak: Roskilde (DK), Reading (UK), Melt (DE) czy ELEVATE (AU).

      http://www.kochamyauta.pl/wp-admin/admin-ajax.php?action=imgedit-preview&_ajax_nonce=35388cf41f&postid=2450&rand=94933   

 

 

W działania projektu zaangażowane są dodatkowo agencje marketingowe i reklamowe z 8 krajów (Austria, Bułgaria, Niemcy, Łotwa, Malta, Portugalia, Słowacja, Wielka Brytania).
Dzięki temu EE MUSIC stanowi połączenie wiedzy eksperckiej przedstawianej podczas spotkań z niestandardowymi działaniami komunikacyjnymi.

Projekt realizowany jest poprzez:

  • Spotkania branżowe, wykłady i warsztaty prowadzone przez osoby związane z branżą energetyczną,

  • Udostępniane narzędzia IG Tools do kompleksowej anlizy oraz wizualizacji zużycia energii, do wykorzystania przez organizatorów wydarzeń muzycznych oraz właścicieli klubów muzycznych,

  • Darmowe audyty energetyczne wybranych klubów muzycznych.

Od połowy 2014 roku, projekt realizowany jest również w Polsce.

11 października odbyło się spotkanie inaugurujące działalność EE-Music w Polsce.

12 października, z powrotem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, odbędą się 3-godzinne warsztaty szkoleniowe z obsługi narzędzie IG Tools stworzonego przez londyńską organizację Julie’s Bicycle. Program ten dostępny jest dla uczestników projektu EE MUSIC nieodpłatnie. IG Tools pomogło już m.in. takim wydarzeniom jak Festiwal w Glastonbury czy Arenie O2 w Londynie znacząco zmniejszyć ich zużycie energii oraz zaoszczędzić pieniądze.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

 

Osoba kontaktowa:

Michał Korzeniowski
eemusicpoland@gmail.com
tel: +48 503 150 192

WWW.eemusic.com

zapraszamy do polubienia naszego profilu FB: www.facebook.com/eemusicpolska