Skończy się darmowe wypłacanie środków z bankomatów?

0
1219
views

Banki, które jednocześnie są właścicielami dużych sieci bankomatów w ramach koalicji z Radą Wydawców Kart Bankowych przymierzają się do zmian w świadczeniu usług względem użytkowników kart.

Bardzo prawdopodobne jest, iż osoby często wypłacające pieniądze z bankomatów będą musiały za ową czynność płacić.

– ,,Chcemy zwiększenia przychodów poprzez podniesienie stawki interchange bankomatowej albo przez wprowadzenie możliwości pobierania surcharge'’ – informuje szef obszaru direct banking w BZ WBK, Tadeusz Kościński.

Jak wiadomo termin interchange oznacza prowizję bankomatową, którą bank jako wydawca karty musi uiszczać właścicielom bankomatów w momencie każdej wypłaty realizowanej przez posiadaczy kart. Jeśli chodzi o surcharge jest to dodatkowa opłata pobierana od posiadaczy kart, która pozwoliłaby na poprawę zyskowności bankomatów.

Fakt, iż banki szukają zysków jest tutaj ewidentny, dlatego pomysłów jest wiele. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, które zostaną wprowadzone w życie niemniej zarówno podczas wprowadzenia interchange jak i surcharge posiadacze kart muszą się liczyć z tym, że obciąży to ich budżet.

 

 

 

Zd24