Od marca kasy fiskalne obowiązkowe!

0
1275
views

Wraz z nowym rokiem w życie weszła ustawa, która nakazuje wszystkim świadczącym usługi (niezależnie od obrotów) posiadanie kasy fiskalnej.

Aby dać usługodawcom czas na przygotowanie fiskus zarządził, że przez okres stycznia i lutego mogą pracować jeszcze bez kas, natomiast od 1 marca 2015 r. kto takiej nie posiada nie może prowadzić sprzedaży produktów i usług.

Głównie dotyczy to salonów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, lokali gastronomicznych, przewozów pasażerów i bagaży, warsztatów samochodowych, punktów diagnostycznych, kancelarii prawniczych itd.

Czas, kiedy kasy fiskalne wymagane były tylko od przedsiębiorców charakteryzujących się obrotami wyższymi niż 20 tys., a w 2012 r nawet 40 tys. właśnie się kończy. Dodatkowo każdy przedsiębiorca, który do tej pory nie posiadał kasy fiskalnej, a teraz musi ją posiadać, by móc prowadzić swój biznes powinien powiadomić urząd skarbowy zanim zacznie kasy używać.

Z racji tego, iż 1 marca przypada w niedzielę urząd ustalił, iż osobiście można zawiadamiać o zainstalowaniu kasy fiskalnej do 27 lutego, natomiast zawiadomienia pocztowe mogą napływać do 28 lutego o czym decyduje data stempla pocztowego.

 

Zd24