Cienka biała linia

0
1059
views

Straż miejska wystawia mandaty pijącym poza białą linią, wyznaczającą teren lokalu Warszawa Powiśle. Poza granicą nie można spożywać alkoholu.

Strażnicy miejscy pojawili się przed klubem Warszawa Powiśle w sznurze 14 samochodów. Przystąpili do pracy, wystawiając gościom lokalu kilkanaście mandatów za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Mandaty wypisano osobom przebywającym blisko lokalu jednak poza biała linią, wyznaczającą granice tego co wolno, a co nie.

Interwencje zaczęły się po uwagach okolicznych mieszkańców. Wizytujący lokal zostawiali butelki w okolicznych krzakach, które służyły im również za szalety.
Funkcjonariusze staży miejskiej po zebraniu materiału z poprzednich interwencji przy ulicy Kruczkowskiego 3 b doszli do wniosku, że działalność klubu przyczynia się do zaśmiecania okolicy, wystosowali więc wniosek o odebranie koncesji na alkohol.

Odebranie koncesji na alkohol zwykle powoduje spadek dochodów i bankructwo. W obronie miejsca zaangażowali się między innymi politycy z PO. Radna Anna Nehrebecka na łamach Gazety Wyborczej podkreślała, że dzięki takim lokalom Powiśle odżywa.

O dalszych losach Warszawy Powiśle zadecydują urzędnicy miasta warszawy przeprowadzając „postępowanie wyjaśniające”. Procedura administracyjna o odebranie koncesji na alkohol nie została jeszcze rozpoczęta.