Pokaż rodzicom jak korzystać z pomocy w wyliczaniu składki OC

0
1315
views

Wielu z nas zapomina czasem o tym, aby pomagać naszym rodzicom nadążać za zmianami technicznymi. Jesteśmy na bieżącą z nowościami, ułatwiamy sobie życie, zyskujemy czas i pieniądze – dlaczego nie podarować tego samego naszym rodzicom?

Nasi rodzice zazwyczaj nie są tak samo biegli w sprawach różnych nowych rozwiązań technicznych. Przeważnie są ciut gorzej poinformowani, czasem nie mają dostępu do narzędzi lub zwyczajnie nie umieją ich obsłużyć, by spełniły swoją funkcję. Jednym z takich pomocnych na co dzień jest narzędzi jest kalkulator OC.

Gąszcz ofert – jak się nie zgubić?

Rodzice przeważnie mając samochody, korzystają od lat z oferty jednego ubezpieczyciela. Mogą nie wiedzieć nawet, że oferta dawno przestała być atrakcyjna i bez sensu wyrzucają pieniądze. Może być też tak, że wiedzą, iż na rynku są oferty ciekawsze, lecz nie mają pojęcia jak to sprawdzić – przecież towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo wiele, a dzwonienie lub specjalna wycieczka do każdego z nich po informacje to ogromny nakład pracy. Takie lub inne sytuacje często sprawiają, że pieniądze naszych rodziców są marnowane.

Kalkulator OC – pokaż co to i jak tego używać

Właśnie po to, aby nie tracić naszego czasu i przede wszystkim ułatwiać życie powstało narzędzie do wyliczania składki OC – kalkulator OC. Dzięki niemu oszczędzamy nie tylko godziny, lecz także dni żmudnej pracy. Taki kalkulator bowiem po wpisaniu odpowiednich danych w poszczególne kolumny wylicza wysokość składki OC dosłownie w kilka chwil. Nie trzeba nigdzie jeździć, dzwonić, wyliczać na piechotę lub czekać na wyliczenie i kontakt ze strony agenta ubezpieczeniowego. Nie! Sami w kilka sekund możemy otrzymać rzetelną informację o składce, zniżkach, zwyżkach i ewentualnych, proponowanych dodatkowo przez towarzystwo ubezpieczeniowe promocjach.

Pokaż rodzicom krok po kroku, jak wejść na stronę www ubezpieczyciela, którego oferta go interesuje, jak znaleźć tam kalkulator OC oraz jak z niego skorzystać – gdzie wpisać dane. To bardzo proste i nikomu nie zajmie dużo czasu, a naszym rodzicom nie tylko ułatwi życie, lecz także pozwoli zacząć oszczędzać i świadomie wybierać ofertę OC u konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dlaczego oferty się różnią?

Oferty ubezpieczycieli, które dotyczą OC nie różnią się pod względem zakresu ochrony i sum gwarancyjnych wypłacanego odszkodowania. Te kwestie reguluje ustawa i żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie może nic tutaj zmienić, pod tym kątem każda oferta OC jest jednakowa. Jednak ustawa nie reguluje tego, w jak sposób firma ubezpieczeniowa będzie naliczała zniżki i zwyżki, jakiej będą wysokości, jaka zostanie ustalona wysokość składek itd. To indywidualnie ustala każdy ubezpieczyciel we własnym zakresie, dlatego warto korzystać z kalkulatorów, by płacić mniej!