Budżetowe opony wysokiej jakości

0
1287
views

Dobre opony wcale nie muszą być drogie! Z roku na rok wielu kierowców ma ten sam dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego ogumienia dla auta. Co prawda ceny opon w ciągu ostatnich lat znacznie spadły, mimo to wciąż konieczność zakupu kompletu potrafi dosyć mocno uderzyć właściciela samochodu po kieszeni.

Jeżeli nie chcesz wydawać fortuny na ogumienie swojego auta, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

A może używane?

Polscy kierowcy bardzo często decydują się na kupno używanych artykułów motoryzacyjnych – począwszy od samych samochodów (obrót na rynku aut z drugiej ręki jest kilka razy większy niż na rynku samochodów fabrycznie nowych), przez różne części zamienne (krajobraz naszego kraju co i rusz upstrzony jest tak zwanymi szrotami z częściami do aut), aż po opony. Nie ma się co temu dziwić, gdyż wciąż poziom zamożności polskiego społeczeństwa nie pozwala nam w pełni poczuć się jak Europejczycy – zarabiamy stosunkowo niewiele, a ceny artykułów motoryzacyjnych przyprawiają o zawrót głowy. Niestety, o ile zakup używanego błotnika czy nawet silnika może być do pewnego stopnia uzasadniony, o tyle decydując się na ogumienie z drugiej ręki niejako na własne życzenie zmniejszamy swoej bezpieczeństwo na drodze. I choć opona z drugiej ręki może faktycznie jest znacznie tańsza niż jej nowy odpowiednik, to jednak bezpieczeństwo jest chyba ważniejsze, prawda? Ostatecznie, nikt z nas nie chce stracić panowania nad kierownicą na śliskiej nawierzchni i rozbić samochodu o drzewo czy wpaść do rowu. O takie przypadki naprawdę nietrudno, jeżeli poruszamy się na oponach z drugiej ręki. Innymi słowy, zdecydowanie nie warto oszczędzać, ponieważ może to skończyć się prawdziwą i okropną w skutkach tragedią na drodze.

Budżetowe opony

Zamiast szukać wątpliwej jakości okazji na rynku wtórnym, warto zainteresować się ofertą koreańskiej firmy Hankook, która skierowana jest do osób nie lubiących przepłacać za opony, a przy tym ceniących jakość i bezpieczeństwo. Koreańskie przedsiębiorstwo było jednym z pierwszych producentów opon z Dalekiego Wschodu, którzy pojawili się w naszym kraju. – Polacy mogą zaopatrzyć się w ogumienie tej firmy od wielu lat. Popularność tych opon jest zresztą całkiem spora, o czym świadczą statystyki sprzedażowe. Nie powinno to dziwić, ponieważ wyroby tego producenta stanowią doskonały kompromis pomiędzy wysoką jakością i rozsądną ceną. Testy niezależnych dziennikarzy motoryzacyjnych regularnie plasują opony tej firmy na podium – w różnych próbach wypadają one znacznie lepiej, niż produkty innych, bardziej znanych marek, w przypadku których często przepłacamy za samo logo na boku opony!

Hankook i sporty motorowe

A na koniec pewna ciekawostka. Warto wiedzieć, że opony koreańskiej firmy są używane na tak zwany pierwszy montaż w autach wielu europejskich marek z segmentu premium! A przy okazji – czy wiedzieliście, jakie ogumienie stosowane jest w autach przeznaczonych do wyścigów torowych? W sezonie 2011 i 2012 głównym dostawcą opon dla teamów z prestiżowej niemieckiej serii wyścigów DTM, był właśnie koreański Hankook! Wyścigi na torze to jednak znacznie większe wyzwanie dla opon niż codzienna jazda i tu zdecydowanie nie ma miejsca na jakiekolwiek kompromisy! Ogumienie aut wyścigowych ciągle poddawane jest trudnym próbom – ogromne prędkości, ciągłe hamowanie oraz zmiany obciążenia sprawiają, że takie opony znacznie szybciej się zużywają. Czy sądzicie, że księgowi teamów wyścigowych pozwoliliby sobie na kupowanie nietrwałego ogumienia?