Energa rozpoczyna sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych

0
1209
views

1 lipca Energa rozszerza swoją ofertę o sprzedaż gazu dla klientów indywidualnych. Atrakcyjna cena, możliwość zawarcia umowy na czas określony lub nieokreślony oraz dostępność oferty dla wszystkich użytkowników gazu na terenie całego kraju, to największe jej atuty.

Energa, jeden z największych sprzedawców energii elektrycznej, od 2012 r. oferuje również gaz dla firm. Teraz spółka debiutuje na rynku konsumenckim, proponując gospodarstwom domowym ofertę „Po prostu gaz dla domu”.

Cena gazu dla taryfy W 3 dla klientów korzystających z gazu do ogrzewania domu i wody wynosi 113,16 zł brutto za MWh, natomiast opłata abonamentowa – 6,77 zł brutto miesięcznie. Dla taryfy W 2 cena za MWh kształtuje się na poziomie 115,62 zł , a opłata abonamentowa to 5,90 zł. W najpopularniejszej taryfie W 1 cena gazu za MWh wynosi 121,77 zł, a opłata abonamentowa – 3,57 zł miesięcznie.

– Rozszerzenie naszej oferty o sprzedaż paliwa gazowego to naturalna odpowiedź na potrzeby rynku i naszych klientów. Mamy duże doświadczenie w sprzedaży gazu dla dużych, średnich i mniejszych firm – wykorzystaliśmy tę wiedzę tworząc ofertę dla klientów indywidualnych. Co ważne, już od momentu jej wprowadzenia gaz od Energa Obrót będą mogli kupić użytkownicy gazu z całej Polski – podkreśla Piotr Kubiak, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Propozycja Energi to szansa na oszczędności. Klienci korzystający z gazu do ogrzewania domu i wody, przy średnim zużyciu 25 MWh, mogą zaoszczędzić ok. dwustu złotych rocznie, a klienci zużywający więcej – nawet kilkaset złotych, w zależności od cen aktualnych sprzedawców gazu.

Osoby ogrzewające gazem wodę , korzystające z taryfy W2, mogą osiągnąć oszczędności na poziomie kilkudziesięciu złotych rocznie. Dla użytkowników gazu w taryfie W1, wykorzystujących gaz do zasilania kuchenki, oferta jest porównywalna do innych sprzedawców.
Nowa oferta sprzedaży gazu dla klientów indywidualnych będzie dostępna w wybranych Salonach Sprzedaży Energi ( Gdańsk, Gdynia, Elbląg, Olsztyn, Toruń, Płock, Słupsk, Kalisz, Koszalin ) od 1 lipca 2016, a już od polowy sierpnia – we wszystkich salonach. Energa będzie wspierać klientów w procesie zmiany sprzedawcy gazu poprzez realizację niezbędnych formalności z tym związanych. Zmiana sprzedawcy gazu nie wiąże się z jakimikolwiek zmianami infrastruktury gazowej, układu pomiarowego, operatora systemu dystrybucyjnego, czy przede wszystkim parametrów jakościowych dostarczanego gazu.

Informacje o nowej ofercie będą dostępne na stronie www.energa.pl

Placówki sprzedające gaz od 1 lipca:

Gdynia, ul. 10 Lutego 33
Gdańsk, al. Grunwaldzka 472
Słupsk, ul. Tuwima 6-7
Koszalin, ul. Dworcowa 17
Kalisz ul. Zamkowa 8
Elbląg, ul. Hetmańska 12-14
Toruń ,ul. Czerwona Droga 1/5
Płock, ul. Piłsudskiego 39
Olsztyn, ul. Dworcowa 3

Informacje o firmie