Kara pozbawienia wolności za handel w niedzielę?

0
1395
views

Projekt obywatelski dotyczący zakazu handlu w niedziele, który przygotowała ,,Solidarność’’ przewiduje surową karę, dla tych którzy do tego prawa by się nie przychylili

Zapewne ma to być konsekwencja ewentualnego złamania prawa o zakazie handlu w niedzielę, aczkolwiek handlowcy, oraz inne partie m.in. Nowoczesna uważają to za niedorzeczne.

 

Zapis ustawy art. 6 ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przygotowany przez Solidarność wyraźnie mówi: Kto dopuszcza się handlu, oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. mówi dokładnie.

O to czy kara nie jest zbyt surowa zapytano szefa inicjatywy ustawodawczej Alfreda Bujara.

,,Czy pracodawcy bojąc się takiej kar, z góry zakładają łamanie przepisów? (…) Nasza ustawa ma obywatelski charakter, powstaje w oparciu o przepisy specjalnej ustawy, która także w niektórych ostatecznych przypadkach oznacza karę więzienia. Nie rozumiem dlaczego tu miałoby być inaczej’’ – powiedział Bujara.

Niemniej dodał, że w Sejmie może się jeszcze wiele zmienić.

Zd24