Niskie emerytury. Jak zabezpieczyć swoją przyszłość?

0
1507
views

Przyszłe emerytury nie będą wysokie – to jest już pewne, żeby w przyszłości nie przeżyć szoku o zabezpieczeniu swojej przyszłości warto już pomyśleć, eksperci radzą oszczędzać systematycznie nawet niewielkie kwoty i inwestować.

– Im wcześniej zaczynamy oszczędzać, tym nasze miesięczne zaangażowanie jest mniejsze, w związku z czym nasz budżet domowy nie odczuje tak mocno tej formy budowania aktywów na przyszłość – mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark.

Dobrym rozwiązaniem jest dzielenie zgromadzonych środków i inwestowanie ich w różne instrumenty. Ekspert podkreśla, że złoto powinno być podstawą budowania kapitału na przyszłość. Sztabki złota najlepiej kupować raz na kwartał lub pół roku. Nabywanie ich z mniejszą częstotliwością wiąże się z większym wydatkiem, a więc koniecznością rezygnacji w innych przyjemności.

– Gdybyśmy rozpatrywali kwestię złota w kontekście ostatnich 10 lat moglibyśmy mówić o zwrocie o 140 procent netto – dodaje Robert Śniegocki – Jest to bardzo pokaźny i sympatyczny zwrot z inwestycji, szczególnie jeśli mówimy o złocie, które jest w formie fizycznej, więc mamy nad nim pełną kontrolę i to my decydujemy o jego przeznaczeniu i położeniu.

Trzeba pamiętać, że żadna inwestycja nie gwarantuje zysku. W perspektywie długofalowego budowania naszych oszczędności złoto jest jednak jednym z lepszych rozwiązań.


newsrm.tv