Toruń Short Film Festival

0
1395
views

Odważnie o współczesności, czyli kolejna edycja Toruń Short Film Festival. Już jutro w Centrum Sztuki Współczesnej rozpoczyna się i potrwa przez kolejne dwa dni Toruń Short Film Festival.

To już kolejna odsłona unikatowego, bo jedynego w Polsce, przeglądu krótkometrażowych filmów polskich i zagranicznych artystów. Filmy prezentowane na festiwalu dotykają przede wszystkim tematów aktualnych. Współczesność widziana oczami, w większości młodych twórców stanowi ważny głos w dyskusji nad kształtem rzeczywistości.

Podczas festiwalu będzie również okazja aby zapoznać się z dokonaniami kina libańskiego, organizatorzy poświęcili mu oddzielny blok tematyczny. Festiwal nie zapomina o najmłodszych – specjalnie dla nich, codziennie o 12.00 wyświetlane będą filmy w cyklu o wdzięcznie brzmiącej nazwie „Duńskie bajanie na ekranie”.
Czym jeszcze zaskoczy nas festiwal? Dla uczestników przewidziano liczne niespodzianki, tj. panele dyskusyjne, czy spotkania z twórcami filmów.
Warto w tych dniach przyjść do kina Centrum, tym bardziej, że nic to nie kosztuje, dosłownie – wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Dominika Majewska