Maraton Pisania Listów Amnesty International

0
1358
views

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejny, dwunasty już Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. Akcja rozpocznie się w samo południe i trwać będzie przez 24 godziny.
Skuteczność tej formy walki o ludzki los jest wysoka. Dzięki listom pisanym podczas Maratonu rokrocznie udaje się poprawić los kilku, a czasami nawet kilkunastu osób, wobec których prawa człowieka nie są przestrzegane. Wielu z piszących otrzymuje odpowiedzi na swoje listy. Bohaterowie akcji dziękują w nich za pomoc i wsparcie.
Co ciekawe, pomysł Maratonu Pisania Listów, który jest akcją ogólnoświatową, powstał w Polsce – w warszawskiej grupie lokalnej. Również w Polsce, rok temu padł rekord w ilości napisanych listów – 145 tys. Każdorazowo w akcję angażują się również sławne osobistości życia publicznego i politycznego jak np. Ewelina Flinta, Tadeusz Cymański, Grzegorz Miecugow, czy Gaba Kulka.
Akcja ma też swój wymiar edukacyjny. Według organizatorów podnosi świadomość społeczeństwa oraz daje rzeczywistą możliwość walki z łamaniem praw człowieka na świecie.
Amnesty International zaprasza w sobotę od 12 do Teatru Dramatycznego.

Marcin Pieńkowski