Eukanuba World Challange, czyli amerykański show

0
1128
views

Psy rasowe. Koniec roku, to dla „psiarzy” w typie „show”(wystawowym) Eukanuba World Challange!

Jest to wystawa najlepszych na świecie psów, organizowana przez American Kennel Club (AKC), Fédération Cynologique Internationale (FCI) i firmę Eukanuba.
Właściciele czworonożnych piękności, konkurują przez cały rok po to, by jako reprezentanci poszczególnych krajów wziąć udział w niezwykłej gali finałowej. Odbywa się ona w Orange County Convention Center in Orlando, Florida, USA. W tym roku impreza rozpocznie się 17 grudnia i potrwa dwa dni.
Najważniejszą częścią Eukanuba World Challange są finały, które są perfekcyjnie, w iście amerykańskim stylu, przygotowanym przedstawieniem. Spektaklem, przebiegającym w świetle reflektorów, w towarzystwie Animal Planet, z wywiadami, bankietami oraz wielogodzinnymi sesjami zdjęciowymi…
Zdarzają się też mniej przyjemne chwile, które wynikają z obowiązku przestrzegania bardzo precyzyjnego programu. Zgodnie z nim, należy uczestniczyć w próbach, głównie przygotowujących do Finale Grande. A ów wielki finał, to określony czas telewizyjny, bardzo drogi i bez szans na przypadki. To „czworonożne” Holywood albo „gala psich Oskarów”.
Przyznaję, dla Europejczyka zauważalna jest wielka różnica pomiędzy naszymi, europejskimi a amerykańskim wystawami psów. I nie chodzi tu o przepisy organizacji kynologicznych, ale o podejście do uczestników. W USA wszystko jest profesjonalne: ringi, organizacja, handlerzy (osoby zajmujące się wystawianiem psów), wychodki dla zwierząt, miejsca do groomingu (przygotowania zwierząt), aksamity, dywany. Dla każdego więc „psiarza” w typie „show” to na pewno niezapomniane przeżycie.
Zatem, polecam wizytę na Florydzie. Gdyby jednak komuś było „nie po drodze”, można oglądnąć relację na żywo w internecie na stronie www.eukanubaworldchallenge.com
Dodam jeszcze, że uczestnicy imprezy walczą, oprócz prestiżu, o wysokie nagrody – 10 000 $ w wypadku uzyskania tytułu Eukanuba World Challenge Champion, 3000 $ za miejsce drugie oraz 2000$ za trzecie. Szczęśliwiec(mam tu na myśli właściciela, bo na psie raczej to wrażenia nie robi), który dobędzie tytuł Best in Show – najlepszy pies wystawy – może zainkasować 50000$.

viczar