Wyrządziłeś komuś szkodę? I OC nie pomoże, jeśli…

0
1094
views

Zalanie sąsiada z dołu, spowodowanie wypadku na stoku narciarskim czy wybicie okna podczas gry w piłkę – to tylko przykłady sytuacji, w których wykupione OC uchroni nas od zapłaty odszkodowania.

Wbrew ciągle częstemu mniemaniu ubezpieczenie to nie jest jedynie produktem dla kierowców. O czym pamiętać przy zakupie OC w życiu prywatnym?

Głównie w pakiecie

OC w życiu prywatnym możemy kupić jako oddzielny produkt lub jako część innego ubezpieczenia, np. turystycznego czy też mieszkaniowego […].
Dalej jest to produkt niszowy, ale dzięki temu, że ubezpieczyciele coraz częściej dodają OC do innych ubezpieczeń, zyskuje ono na popularności” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Jakub Braziewicz z firmy CUK Ubezpieczenia.

Na to zwróć uwagę

Przed zakupem OC w życiu prywatnym należy przede wszystkim dokładnie ustalić z ubezpieczycielem zakres polisy, czyli to, jakie zdarzenia będzie obejmowała ochrona i jakiego obszaru dotyczyła.
Może być to np. tylko jedna nieruchomość, ale równie dobrze – cała Polska czy nawet cały świat. Zakres polisy warto z towarzystwem ubezpieczeniowym negocjować, tak aby był jak najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.

Ochrona nie idzie w parze z alkoholem

Pamiętajmy przy tym, że w niektórych przypadkach odpowiedzialność ubezpieczyciela za nasze czyny będzie wyłączona. Dotyczy to np. sytuacji, kiedy spowodowaliśmy szkodę umyślnie lub wyrządziliśmy ją, będąc pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.
Wszystkie tego typu wykluczenia są zapisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które zawsze przed podpisaniem umowy należy uważnie przeczytać.

  infowire.pl