Wzrasta znacząco ilość nowych mieszkań w Polsce

0
1472
views

Polskie budownictwo mieszkaniowe  jest w bardzo dobrej kondycji. Od maja z budową ruszyło blisko 80 tys. mieszkań, natomiast gotowe są także inwestycje na kolejne ponad 100 tys mieszkań.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że budowa mieszkań w tym roku charakteryzuje się o 15 tys. lepszym wynikiem, niżeli w tym samym okresie rok wcześniej.

Każdy miesiąc, to rozpoczynane nowych budów, co pozwala ekspertom opiniować, iż w tej kwestii będzie jeszcze lepiej. Tylko w maju było ich 21 826.

Deweloperzy mogą pochwalić się nieco lepszym wynikiem. Niemniej liczba rozpoczętych przez nich budów jest minimalne większa.

,,To najwięcej w historii, jeszcze nigdy nie było rocznego okresu, w którym ruszyłoby tyle budów (…) Wciąż mocnym stymulatorem rozwoju są klienci kupujący mieszkania za gotówkę, a podwyżka stóp procentowych to nadal melodia przyszłości.

W końcu jednak dojdzie do nasycenia nowymi mieszkaniami i jeśli deweloperzy nie zdążą na czas zareagować na zmianę, mogą zostać z niesprzedanymi mieszkaniami. Wtedy będą zmuszeni do obniżek cen’’ – podkreśla Marcin Krasoń, ekspert Home Broker.

 

Wiadomości, Julian Z. Pankiewicz