Błędy spowalniające działanie telefonu

0
1182
views

Jest wiele rzeczy, które mogą spowolnić działanie telefonu z systemem Android. Niektóre z nich możesz nawet robić sam. Oto jak ich uniknąć. Kiedy Twój telefon z systemem Android jest nowy, zazwyczaj jest szybki i sprawny.

Z czasem jednak zaczyna być coraz bardziej powolny. Powolne działanie może wynikać z wielu różnych powodów. Może być spowodowane zużyciem części, co jest normalne po dłuższym czasie użytkowania. Innym powodem może być to, że robisz coś, co negatywnie wpływa na wydajność bez Twojej wiedzy.

Instalowanie wielu aplikacji

Posiadanie wielu aplikacji zainstalowanych na telefonie z Androidem jest jedną z najczęstszych przyczyn powolnego działania. Do działania aplikacje wymagają pamięci i miejsca na dysku. W związku z tym więcej aplikacji pochłonie więcej Twoich ograniczonych zasobów. Im więcej aplikacji, tym więcej procesów działających w tle, a co za tym idzie-spadek wydajności urządzenia. Więcej aplikacji może być też powodem tak szybkiego wyczerpywania się baterii telefonu.

Używanie zasobożernych aplikacji

Wszystkie aplikacje nie są takie same. Częstymi winowajcami są gry (zwłaszcza RPG i battle royale), ale nawet codzienne aplikacje, takie jak Facebook, również mogą obniżać wydajność Twojego telefonu z Androidem. Facebook i Snapchat są szczególnie częstymi winowajcami i nie można ich pominąć na żadnej liście popularnych aplikacji, które spowalniają Androida. Odwiedź stronę esomed.pl, żeby dowiedzieć się więcej.

Nieregularne aktualizowanie aplikacji i oprogramowania systemowego

Aktualizacje oprogramowania są niezbędne, aby zapewnić prawidłowe i wydajne działanie urządzenia. Pomagają też naprawić istniejące błędy, które mogą powodować spowolnienie działania urządzenia. Aktualizacje łatają też luki w zabezpieczeniach, które czynią Twoje urządzenie podatnym na ataki. Dlatego zawsze powinieneś instalować aktualizacje zarówno dla swojego urządzenia, jak i aplikacji, gdy tylko staną się dostępne. Zdajemy sobie jednak sprawę, że śledzenie aktualizacji aplikacji może być uciążliwe. W takim przypadku zalecamy włączenie automatycznych aktualizacji aplikacji.

Wypełnianie przestrzeni dyskowej

Twoje urządzenie powinno mieć zawsze wolne miejsce na dysku. Jest to ważne, ponieważ aplikacje i system operacyjny potrzebują pamięci masowej do działania, a prędkość odczytu i zapisu na dyskach SSD spada, gdy są one prawie pełne. Jeśli więc masz mniej miejsca na dysku, Twój system będzie działał wolno, co przełoży się na słabą wydajność.

Zajęty ekran główny

Ekran główny z dużą ilością widżetów zużywa więcej pamięci i może łatwo zamulić Twój telefon. Utrzymanie go w prostocie i minimalizmie pomoże uwolnić zasoby.

Mimo że wzrost wydajności będzie minimalny, jest to lepsze rozwiązanie niż jego brak. Nie restartowanie telefonu regularnie Czy pamiętasz, kiedy ostatni raz wyłączyłeś swój telefon? Jeśli nie, to najwyższy czas, abyś wyłączył telefon i dał mu nowy początek. Może to również pomóc w naprawieniu błędów, których możesz doświadczać

Artykuł sponsorowany