Podatek od nieruchomości. Już w 2018 r. zapłacimy więcej

0
1411
views

Wzrośnie obciążenie dla wszystkich właścicieli nieruchomości i gruntów. Masz dom, mieszkanie, działkę, a może garaż? To musisz zapłacić daninę na rzecz państwa. Oto o ile w 2018 r. mogą wzrosnąć opłaty. W pierwszym półroczu 2017 r. w stosunku do pierwszego półrocza 2016 r. inflacja w Polsce kształtowała się na poziomie 1,9 proc.

Takie dane podał GUS 11 lipca br. To ważna informacja, ponieważ o ten wskaźnik waloryzowane są stawki podatków, m.in. od nieruchomości czy opłat lokalnych nakładanych przez gminy.

Co roku pod koniec lipca Minister Finansów ogłasza w specjalnym obwieszczeniu, o ile wzrosną daniny na rzecz państwa. Każdy właściciel nieruchomości (domu, mieszkania, grażu, gruntu firmowego) jest zmuszony jednorazowo lub raz na kwartał zapłacić ustaloną kwotę. Wzrosną zapewne też opłaty lokalne (miejscowa, uzdrowiskowa, targowa i reklamowa), a także od środków transportowych.

„Dziennika Gazeta Prawna” – nie czekając na obwieszczenie – wyliczył, ile w 2018 r. wyciągnie z naszych kieszeni fiskus i gminy. Niestety, mamy zła wiadomość. Czekają nas podwyżki.

Dziennika Gazeta Prawna