"Wielka Niespodzianka" J. Kaczyński nowym prezesa PiS

0
1430
views

Dotychczasowy prezes PiS odszedł, Jarosław Kaczyński został wybrany na nowego Szefa Partii PIS. W kongresie PiS odbywającym się w Poznaniu udział bierze 1200 delegatów.

Za Jarosławem Kaczyńskim głosowało 999 delegatów, 51 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.
Komentujący na „gorąco” z kongresu PiS europoseł Michał Kamiński powiedział w TVN24, że taki wynik „to potwierdzenie siły i przywództwa prezesa”. – Jeśli PiS się lubi czy nie, to trudno sobie wyobrazić kogoś innego niż Jarosław Kaczyński jako prezesa PiS – mówił Kamiński, komentując, że Jarosław Kaczyński był jedynym kandydatem w wyborach na prezesa PiS.

Europoseł dodał, że 1100 delegatów wzięło udział w głosowaniu, a część głosów było nieważnych.

– Miło jest zwyciężać, kiedy jest czas łatwy, ale szczególnym zaszczytem jest uzyskać zaufanie, gdy jest czas trudny – powiedział Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyborów na prezesa partii.

– Mamy wielką nadzieję na to, że zmienimy Polskę, bo Polska potrzebuje zmiany. Polska potrzebuje odpowiedzialnej polityki i odpowiedniego kierownictwa. Jedna partia jest w stanie to kierownictwo zapewnić. To Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Kaczyński.

Delegaci pogratulowali prezesowi owacjami na stojąco i odśpiewując „Sto lat”. Jarosław Kaczyński podkreślił, że najbliższy czas dla partii to „trudne lata” wyborów parlamentarnych, samorządowych i prezydenckich.

– Wierzę, że potrafimy wykrzesać z siebie wszystko. Widziałem PiS w wielkich akcjach wyborczych. Widziałem tę energię, determinację, te umiejętności. Widziałem, że potrafimy zwyciężać. Widziałem i wiem. Jestem przekonany, że to zwycięstwo nadejdzie – powiedział.