Mieli go rozbierać, a rozbudują. Muranowski wieżowiec urośnie

0
1791
views

Górujący nad Muranowem wieżowiec Intraco rozrośnie się o nowe, siedmiopiętrowe skrzydło. Ma być gotowe w 2020 roku.

O planowanej inwestycji poinformowała Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości. Nowy budynek, który powstanie na parkingu, od strony ulicy Stawki, zaprojektuje konsorcjum Juvenes & Pro-Invest.

Handel i usługi

Ma to być biurowiec w standardzie klasy A, o ośmiu kondygnacjach, z handlem i usługami w parterze. Łączna powierzchnia to około 12 tys. mkw. Jak zapewnia inwestor, budynek będzie współgrał z wieżą Intraco.

– Cieszymy się, iż ponownie będziemy współpracować z partnerem posiadającym wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów na najwyższym poziomie.

Zwycięski projekt architektoniczny, przygotowany przez pracownię Juvenes, zapewnia najkorzystniejsze rozwiązania pod względem architektury, koncepcji oraz funkcjonalności i komunikacji – mówi Maciej Jankiewicz, prezes ZPH.

– Ponadto oferuje optymalne rozwiązania służące uzyskaniu korzystnych parametrów ekonomicznych, takich jak uzyskanie optymalnej powierzchni najmu przy założonych kosztach inwestycji – dodaje.

Kilka lat temu firma rozważała nawet rozbiórkę muranowskiego wieżowca.

Stojący na rogu ulic Stawki i Andersa Intraco to obok Hotelu Forum (dziś Novotel) jeden z najstarszych – nie licząc przedwojennych PASTY-y i Prudentialu – wieżowców w Warszawie. Zbudowano go w latach 1973 – 76. W latach 90. przeszedł gruntowny remont.

 

med