Festyn w Zagnańsku Zachełmie Kropla Krwi naszego papieża

0
1723
views

Festyn rodzinny w Zagnańsku Zachełmie, który miał miejsce 3 września poprzedziła Msza Święta odprawiona o godz. 12.00, podczas której Relikwie Krwi Św. Jana Pawła II zostały złożone w kościele p.w. Św. Rozalii i Św. Marcina przez zaproszonego na tę uroczystość, Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Piotra Skuchę.

 

Wspomnianą mszę, poprowadził wspomniany ksiądz biskup pomocniczy diecezji sosnowieckiej, Piotr Skucha, który wywodzi się z naszego województwa.

Do kościoła w Zagnańsku Kropla Krwi papieża Jana Pawła II trafiła, jako szczególna relikwia dla wszystkich Polaków.
Proboszcz Drapała podziękował biskupowi sosnowieckiemu za udział w uroczystości i przypomniał, że zawsze chętnie przyjeżdża on w rodzinne strony.

 

 

 

Było wesoło
Na uroczystość przybyli nie tylko parafianie, ale i okoliczni goście. Ci którzy pochodzili z Zagnańska, częstokroć byli ubrani w kolorowe ludowe stroje. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zaprzyjaźnieni z gminą Zagnańsk Ukraińcy, którzy na co dzień pracują jako muzycy w filharmonii tarnopolskiej.

Na wspomnianym festynie było wesoło i barwnie. Poważna uroczystość, zwieńczona zabawą była podstawą do udanego spotkania wszystkich zagnańszczan.

 

 

Ewa Michałowska- Walkiewicz