Rząd Morawieckiego już zaprzysiężony

0
1098
views

Prezydent Polski powołał rząd nowego premiera, Mateusza Morawieckiego. W jego skład weszło trzech wicepremierów, oraz osiemnastu ministrów.
Generalne szefowie poszczególnych resortów dalej będą pełnić swoją funkcję. Z kolei nowy premier otrzymał nominację od Andrzeja Dudy, a następnie wygłosił przemowę.
– ,,Może ktoś powie to w zasadzie nie ma zmiany. Jest zmiana proszę państwa, jest nowy prezes Rady Ministrów, który podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje dokonać w niej jakichkolwiek zmian.

Ja, jako prezydent Rzeczpospolitej, a zarazem człowiek z tego samego obozu politycznego, bardzo szanuję tę decyzję, to dobra, koleżeńska decyzja.
Chcę z całego serca pogratulować panu premierowi objęcia dzisiaj teki premiera w pełnym tego słowa znaczeniu wraz z nowo powołaną i zaprzysiężoną Radą Ministrów” – powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości.

Morawiecki w swojej przemowie podkreślił, że będzie kontynuował dotychczasowe postanowienia rządu czerpiąc przy tym z najlepszych doświadczeń, jak również osiągnięć.
– ,,Naszą latarnią, punktem odniesienia będzie bezpieczna rodzina, godna praca i mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób.

Traktuję tę służbę publiczną, nie jako władzę, tylko jako element odpowiedzialności i podejmowania decyzji w imieniu obywateli, w takim kształcie, żeby obywatelom żyło się jak najlepiej’’- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Julian Z. Pankiewicz