Cars On The Web – czy znasz ten portal dla profesjonalnych sprzedawców używanych samochodów?

0
5591
views

Zdecydowana większość ogłoszeń z używanymi samochodami skierowana jest do indywidualnych klientów, którzy chcą zmienić swój prywatny samochód.

Siłą rzeczy, zawodowi handlarze również często korzystają z tych serwisów, ale znacznie utrudnia im to poszukiwania, a także negocjacje ze sprzedawcami, którzy nastawieni są na sprzedaż pojedynczych egzemplarzy.

Pojawiają się jednak rozwiązania skierowane do osób profesjonalnie zajmujących się sprowadzaniem aut z zagranicy. Przykładem może być portal z aukcjami motoryzacyjnymi – Cars on the Web. Jak działa i jakie są opinie jego użytkowników?

Używane samochody dla profesjonalnych handlarzy

Cars on the web w znaczący sposób różni się od tradycyjnych portali z ogłoszeniami – jest to serwis, w którym zawodowi handlarze sprzedają auta innymi osobom zajmującym się profesjonalną sprzedażą używanych samochodów. Na początku korzystania z serwis wszystko wygląda podobnie jak na innych tego typu portalach – na stronie https://www.carsontheweb.com/en/findcar trzeba wpisać markę i model poszukiwanego samochodu i można przystąpić do przeglądania. Od razu widać jednak, że zasadniczą różnicą są opisy tych używanych samochodów.

Sprzedający wiedzą, że po drugiej stronie monitora są klienci świadomi i bardzo dobrze obeznani z tematem. Opisy na tych aukcjach motoryzacyjnych są więc bardzo konkretne, zawierają bardzo dużo szczegółów dotyczących stanu pojazdu, a także liczne fotografie, które pokazują realny stan pojazdu, a nie specjalnie dobrane kadry przedstawiające pojazd w najkorzystniejszej perspektywie.

Aukcje motoryzacyjne z wielu państw Europy

Kolejna rzecz, którą doceniają klienci jest fakt, że na Cars on the web nie są tylko ogłoszenia, ale również aukcje motoryzacyjne. Dzięki nim auta można kupić jeszcze taniej, a to dla handlarzy najważniejszy argument, bo oznacza większy zysk przy odsprzedaży. Nie należy zapominać o jeszcze jednym ważnym aspekcie działalności Cars on the web. To serwis międzynarodowy, więc można znaleźć tam samochody z wielu krajów Europy, co znacznie rozszerza skalę poszukiwań i ułatwia znalezienie używanych samochodów w dobrej cenie lub poszukiwanej wersji.

Klienci doceniają sprowadzanie aut za pośrednictwem Cars on the web

Według danych właściciela Cars on the web, za pośrednictwem licytacji samochodów i tradycyjnych ogłoszeń, na portalu sprzedano w sumie 42 tysiące używanych samochodów. Liczba imponująca, a trzeba dodatkowo zestawić ją ze statystyką mówiącą, że aż 89% użytkowników jest zadowolonych z korzystania z serwisu (więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym linkiem – https://cms.carsontheweb.com/pl/blogs/blog/2017/12/13/klienci-bardzo-zadowoleni-z-carsontheweb).

Wszystko to sprawia, że serwis Cars on the web jest zdecydowanie wart sprawdzenia i każda osoba, która zajmuje się handlem używanymi samochodami lub chciałaby rozpocząć przygodę z tym biznesem, powinna tam zajrzeć.

 


Artykuł sponsorowany